13-756-934-987

   milosnicy@ostrow-wielkopolski.pl

Kupując wciągnik postaw na jakość

Maj 30, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Budki dla ptaków kojarzą mi się z dzieciństwem. Pomimo tego, że mieszkałam w bloku, co roku zanim przyszła zima, wraz z dziadkiem budowaliśmy nową budkę dla ptaków, którą mocowaliśmy do poręczy na balkonie. Oczywiście nie była to stricte budka dla ptaków, tylko karmnik. Wieszaliśmy w nim kawałki słoniny i wysypywaliśmy takie ziarna, jakie akurat udało nam się kupić.

Budka dla ptaków na drzewie
Budka dla ptaków

 

Nie było wówczas budek do kupienia, a już na pewno nie tak dużego wyboru, jaki oferuje www.mkwpracownia.pl , dlatego nasze budki dla ptaków powstawały często z niepotrzebnych mebli i zużytych desek do krojenia. Codziennie po powrocie ze szkoły sprawdzałam czy w w budce są ptaki. Jeśli były, to chętnie je obserwowałam, a jeśli karmnik był pusty dosypywałam najpierw ziarenek, a potem czekałam aż przylecą. W lesie lub na wsi taki karmnik przyciągał by pewnie wiele gatunków ptaków, natomiast naszą, miejską budkę najczęściej odwiedzały wróble i sikorki.

Współcześnie wszyscy prowadzą dość intensywny tryb życia, dlatego dużym ułatwieniem jest zakup gotowej budki lub karmnika, choć wspólna budowa niewątpliwie dostarcza wiele radości wszystkim budowniczym – i dużym i małym. Czy nie warto też zastanowić się nad posiadaniem własnej budki i tym samym mieć swój udział w ochronie przyrody ?

 

Wciągniki to jedne z najczęściej wykorzystywanych narzędzi, do transportowania różnego rodzaju materiałów. Wykorzystuje się je między innymi na budowach. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wybór dobrej jakości sprzętu nie tylko ułatwi pracę, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo.

 

 

Przede wszystkim kupując wciągnik, należy wybrać sprawdzonego dostawcę jak np. www.panda.pl/p/1090/wciagniki-linowe-silverline, gdzie otrzymuje się gwarancję i wysoką jakość. Ponadto pamiętaj, że wciągniki w przeciwieństwie do suwnic często nie mają różnego rodzaju hamulców zabezpieczających przed wzięciem zbyt dużego udźwigu. Dlatego jeżeli próbuje się za pomocą takiego urządzenia podnieść cięższy ładunek, niż jest przewidywany to może to skończyć się uszkodzeniem wciągnika, a możliwe, że również ładunku.

 

 

Jeżeli zależy Ci na dodatkowych zabezpieczeniach w postaci automatycznych mechanizmów ostrzegających przed założeniem zbyt dużego obciążenia, to warto, żebyś zainwestował we wciągnik elektryczny.

 

Dlatego zawsze lepiej mieć zapas wagowy na swoim wciągniku. W większości przypadków lepiej dopłacić kilka procent i mieć lepszy jakościowo sprzęt, o lepszych parametrach, niż być przesadnie oszczędnym. Dzięki temu w przyszłości będziesz w stanie bez żadnego ryzyka, albo nowych inwestycji zająć się transportem cięższych elementów.

 

Share this article

admin