13-756-934-987

   milosnicy@ostrow-wielkopolski.pl

Po co komu budki dla ptaków ?

Lipiec 26, 2017 - admin

Comments are off for this post.

Budki dla ptaków kojarzą mi się z dzieciństwem. Pomimo tego, że mieszkałam w bloku, co roku zanim przyszła zima, wraz z dziadkiem budowaliśmy nową budkę dla ptaków, którą mocowaliśmy do poręczy na balkonie. Oczywiście nie była to stricte budka dla ptaków, tylko karmnik. Wieszaliśmy w nim kawałki słoniny i wysypywaliśmy takie ziarna, jakie akurat udało nam się kupić.

Budka dla ptaków na drzewie
Budka dla ptaków

 

Nie było wówczas budek do kupienia, a już na pewno nie tak dużego wyboru, jaki oferuje www.mkwpracownia.pl , dlatego nasze budki dla ptaków powstawały często z niepotrzebnych mebli i zużytych desek do krojenia. Codziennie po powrocie ze szkoły sprawdzałam czy w w budce są ptaki. Jeśli były, to chętnie je obserwowałam, a jeśli karmnik był pusty dosypywałam najpierw ziarenek, a potem czekałam aż przylecą. W lesie lub na wsi taki karmnik przyciągał by pewnie wiele gatunków ptaków, natomiast naszą, miejską budkę najczęściej odwiedzały wróble i sikorki.

ft

Współcześnie wszyscy prowadzą dość intensywny tryb życia, dlatego dużym ułatwieniem jest zakup gotowej budki lub karmnika, choć wspólna budowa niewątpliwie dostarcza wiele radości wszystkim budowniczym – i dużym i małym. Czy nie warto też zastanowić się nad posiadaniem własnej budki i tym samym mieć swój udział w ochronie przyrody ?

Share this article

admin