13-756-934-987

   milosnicy@ostrow-wielkopolski.pl

Technologie w budownictwie

Poniżej prezentujemy kilka niezwykłych i interesujących rozwiązań budowlanych, które już się okazały, lub dopiero mogą okazać się przełomowe w projektowaniu i konstruowaniu domów i budynków komercyjnych.

Rozważając zmiany w technologiach budowlanych należy zwrócić uwagę, że obecnie kierunkiem, który wyznacza trendy w budownictwie jest energooszczędność i idąca za nią ekologiczność materiałów i całego budynku.

Aerożele w domach pasywnych

Dom pasywny to taki, który zaprojektowano i wybudowano w sposób maksymalnie zmniejszający straty ciepła i zużycie energii. Aerożele wykorzystywane są w ocieplaniu budynków, są to materiały w postaci lekkiej piany o małej gęstości, ze wszystkich dostępnych na ziemi materiałów charakteryzują się najmniejszym przewodnictwem ciepła.

Dachówki dla dachów

Dla domów energooszczędnych ważna jest nie tylko utrata ciepła zimą, ale również nienagrzewanie się mieszkań latem, by nie było konieczne wykorzystywanie klimatyzacji, lub by można było zmniejszyć jej używanie. Dlatego dla dachów zalecane są dachówki, a to z tego względu, że dłużej się one nagrzewają od blachodachówek,